| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Coil Voltage (DC) | 9 V |
| Coil Type | Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Operate Time | 6 ms |
| Release Time | 4 ms |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Termination Style | Solder |
| Switching Voltage | 125 VAC, 30 VDC |
| Must Operate Voltage | 7.2 V |
| Must Release Voltage | 900 mV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
